Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Pokalen 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Styrelsen informerar 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Chat 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Tömilen och Snöfemman
Resultatlista

Lördag 10 november 2007



   


Några av våra prisgivare:


10 km Män Tävling
1.  (38) Jonas Buud -74 IFK Mora FIK  0:33:18
2.  (2) Linus Nilsson -83 Enhörna IF  0:33:23
3.  (12) Christer Holm -77 Rånäs 4H  0:36:34
4.  (30) Johan Sand -72 Huddinge AIS  0:36:37
5.  (20) Jonas Ljung -62 Fredrikshof FIF  0:38:21
6.  (16) Hreinn Juliusson -91 Huddinge AIS  0:38:33
7.  (27) Anders Ortfelt -70 Huddinge AIS  0:39:04
8.  (8) Ulf Eriksson -74 Huddinge AIS  0:39:43
9.  (31) Jonas Sandberg -73 Team Skavsåret IF  0:39:50
10.  (17) Dan Larsson -59 Björklinge SOK  0:40:10
11.  (37) Hans Rimbe -66 Rimbe Team  0:40:20
12.  (4) Anders Berglund -76 Huddinge AIS  0:40:40
13.  (19) Jesper Lindgren -72 IFK Sala  0:41:10
14.  (32) Johan Schagerström -63 Huddinge AIS  0:41:12
15.  (11) Kristoffer Holm -93 Huddinge AIS  0:41:23
16.  (68) Thomas Eriksson -66 Vallentuna FK  0:41:30
17.  (69) Tommy Jonsson -55 IFK Sala  0:41:33
18.  (33) Henrik Sundelöf -66 Huddinge AIS  0:41:47
19.  (34) Anders Thelemyr -64 Duvbo IK  0:42:11
20.  (10) Kim Hedbom -54 Huddinge AIS  0:42:37
21.  (23) Oskar Martinsson -91 Huddinge AIS  0:42:52
22.  (18) Patrik Larsson -92 Björklinge SOK  0:42:59
23.  (67) Fredrik Wachsner -70 Vallentuna FK  0:43:15
24.  (5) Viktor Björnberg -93 Huddinge AIS  0:43:23
25.  (15) Lars Jakobsson -48 Huddinge AIS  0:44:20
26.  (25) Per Månsson -56 Friskis & Svettis  0:44:38
27.  (14) Bengt Isgård -51 Friskis&svettis  0:45:34
28.  (36) Pegman Zand -74 Fredrikshof FIF  0:45:37
29.  (35) Emil von Gerber -92 Huddinge AIS  0:46:39
30.  (13) Julius Hreinsson -62 Huddinge AIS  0:47:30
31.  (21) Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS  0:47:31
32.  (26) Nils Olsson -44 Huddinge AIS  0:51:32
33.  (22) Åke Lundqvist -55 Huddinge AIS  0:58:11
10 km Kvinnor Tävling
1.  (75) Hanna Jonson -82 Enhörna IF  0:38:03
2.  (77) Petra Kindlund -84 Falun  0:40:19
3.  (82) Catharina Sundelöf -66 Södertälje  0:40:33
4.  (74) Jessica Granqvist -77 Spårvägen FK  0:40:49
5.  (73) Kajsa Friström -65 Fredrikshof FIF  0:42:26
6.  (99) Ida Thellenberg -78 Iksu  0:43:49
7.  (81) Jennie Sahlin -74 Stockholmspolisens IF  0:45:48
8.  (76) Alva Karlsson -74 Vegan Runners IK  0:48:01
9.  (78) Anna-Lisa Lundqvist -91 Huddinge AIS  0:57:17
10 km Män Motion
1.  (143) Dan Engberg -84 järla IFOK  0:36:31
2.  (177) Bernie Jackson -71 Solna  0:36:47
3.  (290) Clarence Ärlebrink -70 Fon Ärhle AB  0:38:26
4.  (183) Joakim Jöhncke -70 Real Runners  0:38:48
5.  (158) Anders Furuskär -70 Ericsson Kista SK  0:40:34
6.  (229) Peter Rosén -66 Team SL  0:40:42
7.  (175) David Hume -63 Stockholm Int. School  0:40:51
8.  (187) Daniel Karlsson -78 Uppsala LK  0:40:51
9.  (156) Robert Frykstedt -62   0:41:06
10.  (180) Arvid Johansson -80 Suhlman IF  0:41:14
11.  (123) Max Bergström -89   0:41:21
12.  (272) Odd Öksnes -66   0:41:21
13.  (149) Karl Franklin -81 Svenska Landslaget  0:41:32
14.  (227) Ben Rhee -80 Pigg Aktiv Ungdom  0:41:37
15.  (210) Gustav Nilsson -79 Team Vidrig  0:42:01
16.  (220) Jan palm therkelsen -76 Casa JJ  0:42:04
17.  (110) Kalle Andreasson -81 Gustavsbergs OK  0:42:05
18.  (198) Jonas Lindkvist -72 Ekerö  0:42:17
19.  (161) Marcus Grindange -72 Birkastan  0:42:17
20.  (242) Johan Ström -78   0:42:22
21.  (287) Daniel Förberg -74 Main Consulting  0:42:46
22.  (206) Olle Morin -73 Bayers leverkusar  0:43:03
23.  (298) Niklas Wilhelmsson -72 Uppsala LK  0:43:28
24.  (148) Fredrik Forslin -80   0:43:38
25.  (285) Peter Jagemo -62 Coop IT EDI  0:43:39
26.  (278) Jonas Cederquist -63 Torsviks IF  0:43:57
27.  (200) Per Lundholm -64 TSK 79  0:44:13
28.  (238) Tomas Sjöblom -68 Bayers leverkusar  0:44:22
29.  (102) Mikael Alfredsson -74   0:44:31
30.  (205) Johan Mikiver -73 Phs  0:44:44
31.  (105) Pierre Almén -50 IBM-klubben  0:44:49
32.  (289) Felix Lyngander -89 Curts Änglar  0:44:50
33.  (100) Patrik Adlersson -78 Stockholm  0:44:51
34.  (291) Andreas Larsson -65 Nordea  0:44:54
35.  (113) Andreas Aronsson -79 yawn if  0:44:57
36.  (268) Fredrik Ydrenius -69 Prevas  0:45:03
37.  (281) Andreas Östlund -75   0:45:10
38.  (164) Jonas Hallgren -71 Huddinge  0:45:11
39.  (191) Stefan Landstedt -76 Arlanda-Märsta SK  0:45:17
40.  (128) Sebastian Borensjö -85 Skarpnäcks BK  0:45:18
41.  (279) Kjell Lundström -65   0:45:24
42.  (383) Andreas Olsson -80   0:45:29
43.  (184) Alf Karlsson -66 Alf If  0:45:31
44.  (194) Petter Liljestrand -81 Team Rocky  0:45:40
45.  (224) Ragnar Piskator -63 Tumba  0:45:48
46.  (203) Mats Mattsson -71 Uppsala  0:45:49
47.  (241) Peter Strandberg -71 Stockholm  0:45:50
48.  (125) Fredrik Bjerke -82   0:46:07
49.  (225) Marcus Rappoccio -71 Stockholm Int. School  0:46:17
50.  (283) Bernt Hedlund -53 Friskis & Svettis Sthlm  0:46:21
51.  (264) Christoffer Wigert -83 KTH-Lyfterz med Ylva  0:46:27
52.  (112) Darren Annett -66 Uppsala  0:46:31
53.  (104) Mattias Allebert -80 DynaMate AB  0:46:45
54.  (136) Marcos Delgado -76 Team Vidrig  0:46:47
55.  (114) Johan Arvidsson -81 Täby tokstollar  0:46:54
56.  (254) Lars Töttrup -54 Nordea  0:46:59
57.  (141) Andreas Ekström -72 Trappsniglarna  0:47:04
58.  (189) Jesper Kling -71   0:47:07
59.  (169) Daniel Hellmark -82 Volvo  0:47:10
60.  (150) Måns Franklin -84 Svenska Landslaget  0:47:11
61.  (111) Lennart Andreasson -68 Sibirien  0:47:14
62.  (269) Thorbjörn Zimmerman -80 Svenska Landslaget  0:47:18
63.  (153) John-Henrik Frostell -80   0:47:19
64.  (152) Dan Friberg -78 Upplandsgatans LK  0:47:22
65.  (243) Krister Sundberg -58 Arcona  0:47:33
66.  (207) Oscar Månsson -78 Pigg Aktiv Ungdom  0:47:36
67.  (168) Mattias Hellberg -72   0:47:40
68.  (131) Jason Carter -75   0:47:50
69.  (154) Michael Fryer -62 Stockholm  0:47:51
70.  (120) Stefan Benedictzen -74   0:48:08
71.  (188) Bengt Karlsson   0:48:13
72.  (147) Peter Floxby -67 Skandiabanken  0:48:20
73.  (129) Perola Brolin -50   0:48:21
74.  (130) Erik Carlsson -83 KTH-Lyfterz med Ylva  0:48:23
75.  (240) Rickard Stenberg -83 KTH-Lyfterz med Ylva  0:48:23
76.  (115) John Aspgren -77 Phs  0:48:27
77.  (284) Robert Noack -73   0:48:29
78.  (178) Albin Jansson -82 Flen  0:48:30
79.  (250) Mikael Ternander -69 Enskilda gymnasiet  0:48:33
80.  (221) Ulf Palmqvist -64   0:48:35
81.  (270) Putte Åhlen -71 Hells  0:48:41
82.  (259) Steffen Weckner -53 Uppsala LK  0:48:43
83.  (267) Jonas Wängberg -72 Enskilda gymnasiet  0:48:44
84.  (297) Kristian Lundgren -67 Friskis & Svettis  0:48:46
85.  (196) Patrik Lindgren -81 Täby tokstollar  0:48:56
86.  (233) Sven Sandahl -61 CIBER Sweden  0:49:05
87.  (248) Joakim Svärling -81 Täby tokstollar  0:49:07
88.  (133) Anders Classon -52 Täby  0:49:09
89.  (223) Daniel Petersson -80 Bayers leverkusar  0:49:36
90.  (245) Fredrik Svahn -78   0:49:36
91.  (286) Carl-Johan Söderberg -66   0:49:37
92.  (277) Dan Rimbe -63 Rimbe Team  0:49:42
93.  (249) Mikael Söderholm -60 Sibirien  0:49:42
94.  (192) Mats Larsson -80 Team Rocky  0:49:44
95.  (165) Matias Hallgren -78 Skandiabanken  0:49:47
96.  (275) Mikael Dahlström -59 Nordea  0:49:48
97.  (266) Gustav von Heijne -68 Norrsken  0:49:58
98.  (186) Richard Karlsson -71 Tyresö  0:49:59
99.  (391) Jan Leijon -69 Team Leijon  0:50:07
100.  (255) Eric Ursing -92 BOO FF  0:50:29
101.  (124) Klas Bergström -79 Sthlm  0:50:37
102.  (135) Girard de leye -47 fredrikshof ck  0:51:01
103.  (215) Olov Nyquist -79 Team Vidrig 2  0:51:06
104.  (204) Tor Mellbye -55 Länsförsäkringar  0:51:22
105.  (296) Bernt Fredefors -52   0:51:23
106.  (121) Peter Berglund -57   0:51:46
107.  (159) Ulf Gewers -78 Pigg Aktiv Ungdom  0:51:47
108.  (230) Henri Rubinstein -63 Aquarius Runners  0:51:59
109.  (256) Urban Ursing -55 BO FF  0:52:05
110.  (108) Roger Andersson -69 Ik Stern Göteborg  0:52:13
111.  (208) Rikard Nero -80   0:52:16
112.  (103) Andreas Allebert -80 DynaMate AB  0:52:20
113.  (239) Mathias Skoglund -74 Crane AB  0:52:30
114.  (116) Björn Attersved -46   0:52:40
115.  (137) Lars Eckerborn -56 Axa SK  0:52:46
116.  (181) Fredrik Johansson -72 Huddinge  0:52:55
117.  (234) Karl Sandberg -72 URUK HAI  0:52:57
118.  (170) Niclas Henriksson -65 Nötta skavsår  0:53:12
119.  (193) Martin Lignell -67   0:53:20
120.  (228) John Rodehn -76 Sollentuna  0:53:23
121.  (172) Thomas Henriksson -61 Nötta skavsår  0:53:25
122.  (226) Adam Rehnberg -75   0:53:26
123.  (294) Marten Aleksander -50 Anna-Lena  0:53:33
124.  (274) James Lim -65   0:53:34
125.  (293) Lennart Wahlgren -46 Nordea LS  0:53:35
126.  (288) Bengt Lindgren -47 Nordea LS  0:53:35
127.  (179) Ove Johansson -53 IKW Friidrott Köping  0:53:50
128.  (246) Jan Svensson -52 Hönebol  0:53:55
129.  (263) Stefan Widenholm -64 SoIK Hellas FI  0:54:04
130.  (145) Leif Ericsson -42 Sorunda IF  0:54:06
131.  (261) Jan Westberg -62 Sundbyberg  0:54:07
132.  (190) Jan Köbin -45   0:54:16
133.  (144) Markus Engström -81   0:54:45
134.  (155) Peter Frykstedt -58   0:55:10
135.  (271) Kenneth Ärlebrink -46 Klubb Motsol  0:55:21
136.  (140) Tomas Eklund -77 Hells  0:55:31
137.  (276) Bruno Rimbe -39 Rimbe Team  0:55:35
138.  (262) Stig-Erik Vestman -63   0:55:37
139.  (292) Andreas Grimfelt -54 Nordea  0:55:44
140.  (171) Lennart Henriksson -57 Bromm  0:56:26
141.  (157) Jan Furu -60 Trappsniglarna  0:56:52
142.  (213) Marcus Nyberg -70 Skandiabanken  0:57:09
143.  (132) Eric Cederlund -70 Norrsken  0:57:24
144.  (211) Magnus Nilsson -66 Portabla Media  0:57:39
145.  (251) Stefan Timber -70   0:57:47
146.  (219) Kaj Olsson -50   0:57:58
147.  (101) Sven-erik Ahlvik -52 Kungsängen  0:58:13
148.  (174) Andreas Horndahl -81 Täby tokstollar  0:58:17
149.  (299) Lars Andersson -52 IK Akele  0:59:36
150.  (195) Kristoffer Lindberg -70 Norrsken  0:59:49
151.  (280) Anton Johansson -90 Värmdöboys  1:00:56
152.  (236) Fabian Seitz -80   1:01:09
153.  (214) Carl Nyberg -71   1:01:20
154.  (237) Robert Silverman -57   1:01:27
155.  (265) Per Wiktor -56 Hjorthagen  1:02:03
156.  (282) Björn Persson -90 Värmdöboys  1:02:43
157.  (119) Egil Bartos -78 Team Vidrig  1:03:14
158.  (109) Henrik André -80 Team Vidrig 2  1:03:15
159.  (202) Dick Mannestig -45 Nordea  1:04:46
160.  (197) Rickard Lindgren -66   1:04:50
161.  (182) Björn Jonsson -44   1:06:21
162.  (146) Lars Bertil Erkki -64   1:09:09
163.  (258) Mats van Halteren -69   1:09:55
164.  (201) Thore Lundin   1:14:56
165.  (253) Anders Törnblom -59 B-link SÖT  1:15:54
10 km Kvinnor Motion
1.  (402) Liv Ahlgren -83 Svenska Landslaget  0:45:43
2.  (429) Ylva Odemark -81 KTH-Lyfterz med Ylva  0:46:22
3.  (445) Ewa Wahlberg -55 Uppsala LK  0:48:39
4.  (417) Annie Hedlund -55 Friskis & Svettis Bromma  0:49:33
5.  (424) Elin Källgården -80   0:49:40
6.  (418) Kerstin Holmgren -59   0:50:13
7.  (430) Elin Olsson -79 Stockholm  0:50:28
8.  (427) Kerstin Malm -52 Enskilda gymnasiet  0:50:32
9.  (449) Annica Widén -76 Pigg Aktiv Ungdom  0:50:56
10.  (461) Gunilla Juthback -46 Hemlingby LK  0:51:00
11.  (456) Lisa Bristedt -65 Rimbe Team  0:51:48
12.  (458) Jenny Strandell -90 Värmdöboys  0:51:50
13.  (426) Monika Ljung -57 Fredrikshof FIF  0:52:24
14.  (460) Karin Froste -65   0:53:17
15.  (423) Nina Kollstedt -53   0:53:18
16.  (459) Evelina Sveland -90 Värmdöboys  0:53:26
17.  (413) Lina Edsling -80   0:53:56
18.  (442) Matilda Svensson -83 Hönebol  0:53:59
19.  (447) Camilla Wallin -73 Trappsniglarna  0:54:01
20.  (454) Fia Åström -75 Brottby  0:54:10
21.  (405) Jeanette Anttila -68 Business Objects  0:54:14
22.  (438) Helena Sjögren -78   0:54:22
23.  (436) Anja Sahlin -71   0:54:23
24.  (415) Linda Enoksson -78 Värnamo  0:55:02
25.  (437) Ann-Charlott Sandström -56   0:55:08
26.  (499) Zandra Svensson -78 Hemlingby LK  0:55:23
27.  (414) Eva Enmark -57 Tullinge-Tumba FF  0:55:30
28.  (446) Agneta Wahlbom -53 Bayers leverkusar  0:55:40
29.  (400) Malin Abrahamsson -76 Fredrikshof FIF  0:55:46
30.  (498) Kerstin Critti-Cronholm -62   0:56:04
31.  (408) Charlotta Calås -74 Bimbo-bikers  0:56:24
32.  (444) Sussie Tranquilli -70 kristinebegs tk  0:56:25
33.  (425) Anna Lindström -79 Team Vidrig 2  0:56:26
34.  (450) Elin Willén -72 SEB IF  0:56:26
35.  (421) Anita Kindberg -66   0:57:10
36.  (441) Karin Ståhl -64 Arcona  0:57:36
37.  (419) Anna Hultén -66 Portabla Media  0:57:38
38.  (434) Anna Rockberg Tjernberg -67 Busit  0:57:56
39.  (443) Mejt Thorstensson -61 Nordea LS  0:58:28
40.  (412) Linn Edlund -80 Enskilda gymnasiet  0:58:38
41.  (452) Caroline Wärnquist -81 Team Vidrig 2  0:58:40
42.  (428) Jenny Myrén -80 Casa JJ  1:00:01
43.  (411) Mimmie Dymling -78 Inside Edge  1:00:02
44.  (420) Cecilia Hultin -63 Södersjukhuset  1:00:31
45.  (497) Susanne Theorell -45 Fredrikshof FIF  1:01:32
46.  (435) Eina Roxström -39   1:02:02
47.  (431) Marianne Olsson -63   1:02:37
48.  (448) Veronica Vicente -68 Slif  1:03:10
49.  (384) Malin Blom -78 Vattenfall IF  1:03:36
50.  (404) Catharina Andrée -69 Trappsniglarna  1:03:57
51.  (439) Annika Sjöman -54   1:04:22
52.  (440) Maren Sorber -77   1:09:45
5 km Män Motion
1.  (393) Oliver Hoffmann -90 Enhörna IF  0:17:28
2.  (553) Peter Ngarariga -84 Kungsängens SK  0:17:48
3.  (382) Sebastian Kallio -88 Enhörna IF  0:18:39
4.  (510) Gunnar Durén -63 Hässelby SK  0:18:55
5.  (392) Gösta Gustafsson -93 Enhörna IF  0:19:07
6.  (543) Robin Sunström -83 Stockholm  0:19:35
7.  (587) Stefan Hall   0:19:46
8.  (544) Eskil Svensson -64   0:19:47
9.  (538) Andreas Rosén -82 Arcona  0:20:29
10.  (552) Ulf Randers Djurgårdslöparna  0:20:36
11.  (537) Felix Rehnberg -77 Team ChokDee  0:21:08
12.  (533) Per Nilsson -63 Crane AB  0:21:15
13.  (396) Tage Winter -47 Hmk  0:21:30
14.  (549) Erik Åberg -53 Djurgårdslöparna  0:21:34
15.  (550) Bengt Ljunquist -51 Djurgårdslöparna  0:21:44
16.  (506) Claes Chatillon-Winbergh -64 Byholmens IK  0:22:13
17.  (394) Martin Larsson -71 Huddinge AIS  0:22:25
18.  (514) Jonny Hansson -56 Bromma  0:22:31
19.  (551) Göran Lindén -53 Djurgårdslöparna  0:22:41
20.  (395) Manne von Platen -62   0:22:44
21.  (390) Peter Svanborg -64 Täby  0:22:48
22.  (387) Peter Blomberg -65 Bromma  0:23:40
23.  (522) Matti Jokikokko -53 Motala AIF  0:23:48
24.  (500) Bengt Agemark Posten Meddelande International  0:23:54
25.  (546) Thomas Södergren -59 Fredrikshof FIF  0:24:05
26.  (530) Björn Linden Posten Meddelande International  0:24:20
27.  (534) Samuel Nilsson -93   0:24:26
28.  (511) Mats Ekenberg -74 Stockholm Södra BK  0:24:38
29.  (519) Anders Jeppson -70   0:24:58
30.  (541) Ken Skoog -71   0:25:19
31.  (518) Göran Husen -52 Sisab  0:25:54
32.  (503) Kenneth Burman -48 SLK Oxelösund  0:26:30
33.  (529) Thomas Lindblad -64 Bokförlaget Serum  0:26:47
34.  (507) Alessandro Damiano -93 Stockholm Int. School  0:26:47
35.  (521) Stefan Johansson -64 Crane AB  0:27:03
36.  (540) Kari Sirén -56 Mälarö SOK Friidrott  0:27:06
37.  (542) Luis Soto -60 Mälarö SOK Friidrott  0:27:06
38.  (535) Per Nordqvist -64 Nordqvist & Liif juridiska  0:27:07
39.  (509) Jan Maarten Dijkgraaf -68 0:27:14
40.  (528) Johan Liljendahl -80   0:27:17
41.  (252) Arne Timmerling -53   0:27:24
42.  (504) Fredrik Bäcklund -75 Ams  0:27:38
43.  (505) John Carlson -75 +++++  0:27:43
44.  (532) Vladimir Matveev   0:27:50
45.  (525) Marcus Jørnsen -94 Stockholm Int. School  0:27:54
46.  (570) Thomas Serrier   0:27:55
47.  (545) Mats Säfström -59   0:28:06
48.  (527) Peter Lamming -45 Hammarby IF  0:28:16
49.  (512) Benny Gustavsson -55 Spik  0:28:42
50.  (520) Kurt Johannesson -37 Hässelby SK  0:29:55
51.  (536) Staffan Nystrand -55 Fredrikshofs FIF  0:30:00
52.  (547) Jörgen Thelander Posten Meddelande International  0:30:26
53.  (381) Marcus Eriksson -71   0:30:36
54.  (524) Bo Järpholt -45 Spik  0:34:28
55.  (523) Nils Jonsson -48 Spik  0:35:46
56.  (515) Reino Hiltunen   0:38:58
57.  (389) Micke Mosserud -68   0:58:36
5 km Kvinnor Motion
1.  (566) Frida Friström -94 Fredrikshof FIF  0:21:06
2.  (593) Maria Westling -69   0:23:25
3.  (589) Josefine Soto Jansson -93 Mälarö SOK Friidrott  0:23:33
4.  (590) Petra Sporrong -67 Spring Girls & Boys  0:24:28
5.  (582) Malin Müller -67   0:24:39
6.  (564) Annika Bergman -56 Spring Girls  0:25:20
7.  (562) Malin Bergenstråhle -77   0:25:51
8.  (563) Ann Berggren -64 Bandhagen  0:25:59
9.  (567) Stina Gerhardt -77   0:26:05
10.  (565) Malin Carlsson -77   0:26:28
11.  (579) Maria Linsmo -65 Bromma  0:26:39
12.  (588) Elisabeth Skoog -54 Bromma  0:26:42
13.  (571) Kim Jernegrip -64 Bandhagen  0:26:56
14.  (397) Lena Almén -60   0:27:07
15.  (594) Camilla Wikland -81   0:27:20
16.  (572) Anki Landarv -66 Spring Girls & Boys  0:27:25
17.  (386) Eva Zahawi -65   0:27:45
18.  (599) Anna Windborne -67 Lidingö Tur & Retur  0:28:00
19.  (457) Ingmarie Hugosson -48   0:28:28
20.  (398) Jasmin Forman -85   0:28:35
21.  (561) Maria Andersson -78   0:29:51
22.  (586) Lena Rockberg -70 Busit  0:29:57
23.  (399) Eva Andréasson -60   0:30:43
24.  (385) Therese Bohlin -78 Inside Edge  0:30:53
25.  (573) Carina Larsson -60 Triangelns Förskolor  0:31:20
26.  (575) Sofie Larsson -89 Björklinge SOK  0:31:26
27.  (574) Gudrun Larsson -66 Björklinge SOK  0:31:35
28.  (598) Lisa Timmerling -85 Djurgårdsvarvet  0:31:45
29.  (597) Minka Andersson Djurgårdsvarvet  0:31:46
30.  (568) Anna Glatz -94 Stockholm Int. School  0:31:50
31.  (600) Raili Honkanen -54   0:32:01
32.  (591) Pia Stark -62   0:32:20
33.  (581) Gabriella Munoz Posten Meddelande International  0:32:37
34.  (578) Christine Lindqvist -62   0:32:45
35.  (592) Karin Tjäder -60   0:33:26
36.  (577) Margaretha Lindahl -57 Nordea  0:33:42
37.  (583) Sanja Nystrand -94 Fredrikshofs FIF  0:33:59
38.  (388) Monica Lörström -59   0:58:36

Lagtävling 4x10km
1.  Huddinge AIS               2:51:31
     Johan Sand0:36:37
     Hreinn Juliusson0:38:33
     Anders Ortfelt0:39:04
     Anna-Lisa Lundqvist0:57:17
2.  Fredrikshof FIF               2:58:48
     Jonas Ljung0:38:21
     Kajsa Friström0:42:26
     Pegman Zand0:45:37
     Monika Ljung0:52:24
3.  Uppsala LK               3:01:41
     Daniel Karlsson0:40:51
     Niklas Wilhelmsson0:43:28
     Ewa Wahlberg0:48:39
     Steffen Weckner0:48:43
4.  Svenska Landslaget               3:01:44
     Karl Franklin0:41:32
     Liv Ahlgren0:45:43
     Måns Franklin0:47:11
     Thorbjörn Zimmerman0:47:18
5.  KTH-Lyfterz med Ylva               3:09:35
     Ylva Odemark0:46:22
     Christoffer Wigert0:46:27
     Erik Carlsson0:48:23
     Rickard Stenberg0:48:23
6.  Pigg Aktiv Ungdom               3:11:56
     Ben Rhee0:41:37
     Oscar Månsson0:47:36
     Annica Widén0:50:56
     Ulf Gewers0:51:47
7.  Bayers leverkusar               3:12:41
     Olle Morin0:43:03
     Tomas Sjöblom0:44:22
     Daniel Petersson0:49:36
     Agneta Wahlbom0:55:40
8.  Rimbe Team               3:17:25
     Hans Rimbe0:40:20
     Dan Rimbe0:49:42
     Lisa Bristedt0:51:48
     Bruno Rimbe0:55:35
9.  Enskilda gymnasiet               3:26:27
     Mikael Ternander0:48:33
     Jonas Wängberg0:48:44
     Kerstin Malm0:50:32
     Linn Edlund0:58:38
10.  Nordea LS               3:32:41
     Andreas Larsson0:44:54
     Bengt Lindgren0:53:35
     Anders Grimfelt0:55:44
     Mejt Thorstensson0:58:28
11.  Trappsniglarna               3:41:54
     Andreas Ekström0:47:04
     Camilla Wallin0:54:01
     Jan Furu0:56:52
     Catharina Andrée1:03:57
12.  Värmdöboys               3:48:55
     Jenny Strandell0:51:50
     Evelina Sveland0:53:26
     Anton Johansson1:00:56
     Björn Persson1:02:43
13.  Team Vidrig 2               3:49:27
     Olov Nyquist0:51:06
     Anna Lindström0:56:26
     Caroline Wärnquist0:58:40
     Henrik André1:03:15

©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta