Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Pokalen 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Styrelsen informerar 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Bansektion/Sprint 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Chat 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2005-09-10 - S:t Eriksloppet, Kungsträdgården  Tillbaka » 

2005-09-10 - S:t Eriksloppet, Kungsträdgården

Än så länge preliminära resultat (2005-09-11).
 K Halvmarathon    (1058 fullföljande)
  1.   Anneli Fransson, 78 Rånäs 4H 1:17:01 (3:39/km)
  2.   Helena Olofsson, 78 Rånäs 4H 1:18:08 (3:42/km)
  3.   Elisabeth Engström, 78 IFK Mora 1:18:16 (3:43/km)
  6.   Ann Björklund, 71 FK Studenterna 1:23:02 (3:56/km) PB 7
  25.   Ellinor Björk, 73 FK Studenterna 1:31:28 (4:20/km) PB 5
  62.   Frida Björkman, 86 FK Studenterna 1:37:45 (4:38/km) 3
  72.   Cecilia Petersson, 63 FK Studenterna 1:39:06 (4:42/km) 2
  77.   Viktoria Rubin, 76 FK Studenterna 1:39:22 (4:43/km) 1
  132.   Anne Kenttä, 62 FK Studenterna 1:42:50 (4:52/km) 1
  201.   Tarja Karppinen, 78 FK Studenterna 1:46:58 (5:04/km) 1
  202.   Marie-Louise Wigén, 77 FK Studenterna 1:46:58 (5:04/km) 1
  302.   Christine Svedjestrand, 63 FK Studenterna 1:51:32 (5:17/km) 1
  314.   Anneli Ehlerding, 78 FK Studenterna 1:51:56 (5:18/km) 1
  331.   Anita Åkerblom, 60 FK Studenterna 1:52:25 (5:20/km) 1
  344.   Silvana Balcanovic, 77 FK Studenterna 1:52:56 (5:21/km) 1
 M Halvmarathon    (3420 fullföljande)
  1.   Marek Poszepczynski, 75 Enhörna IF 1:07:07 (3:11/km)
  2.   Jaako Kero, 72 Finland 1:08:17 (3:14/km)
  3.   Jonas Buud, 74 IFK Mora 1:10:00 (3:19/km)
  5.   Cédric Schwartzler, 74 FK Studenterna 1:10:31 (3:21/km) 50
  10.   Jason Matthews, 74 FK Studenterna 1:11:50 (3:24/km) 40
  21.   Martin Vose, 67 FK Studenterna 1:13:38 (3:29/km) 30
  24.   Leif Hansson, 62 FK Studenterna 1:13:57 (3:30/km) PB 25
  30.   Lorenzo Nesi, 65 FK Studenterna 1:14:53 (3:33/km) PB 20
  45.   Anders Karnfält, 61 FK Studenterna 1:17:36 (3:41/km) PB 17
  49.   Helmut Leuschner, 65 FK Studenterna 1:17:57 (3:42/km) 15
  54.   Johan Mattsson-Beskow, 71 FK Studenterna 1:18:25 (3:43/km) PB 13
  59.   Thibault Cossinet, 82 FK Studenterna 1:18:53 (3:44/km) 12
  66.   Marcus Nilsson, 67 FK Studenterna 1:19:17 (3:45/km) PB 11
  69.   Petri Helminen, 64 FK Studenterna 1:19:25 (3:46/km) PB 10
  72.   Mattias Gärdsback, 78 FK Studenterna 1:19:45 (3:47/km) PB 9
  77.   Gustav Sörberg, 78 FK Studenterna 1:19:55 (3:47/km) 8
  82.   J. Eugenio Iglesias, 81 FK Studenterna 1:20:38 (3:49/km) PB 7
  85.   Mats Lindholm, 59 FK Studenterna 1:20:51 (3:50/km) 6
  90.   Ruben Maldonado, 61 FK Studenterna 1:21:08 (3:51/km) PB 5
  99.   Göran Nilsson, 58 FK Studenterna 1:21:44 (3:52/km) PB 4
  102.   Olle Jorinder, 62 FK Studenterna 1:21:56 (3:53/km) PB 3
  105.   Joakim Lundström, 69 FK Studenterna 1:22:12 (3:54/km) PB 2
  110.   Roland Persson, 72 FK Studenterna 1:22:42 (3:55/km) PB 1
  118.   Magnus Kvist, 68 FK Studenterna 1:23:07 (3:56/km) 1
  127.   Dawid Myslinski, 76 FK Studenterna 1:23:19 (3:57/km) PB 1
  177.   Per-Olof Åman, 69 FK Studenterna 1:25:29 (4:03/km) 1
  190.   Tomas Mårtensson, 67 FK Studenterna 1:25:51 (4:04/km) 1
  201.   Mikael Smedjegården, 60 Mälarö SOK 1:26:13 (4:05/km)
  210.   Niclas Bernhardsson, 71 FK Studenterna 1:26:22 (4:06/km) PB 1
  215.   Viktor Olofsson, 75 FK Studenterna 1:26:26 (4:06/km) PB 1
  223.   Jan Hansson, 70 FK Studenterna 1:26:43 (4:07/km) PB 1
  246.   Martin Bjurner, 69 FK Studenterna 1:27:25 (4:09/km) PB 1
  254.   Stefan Pragsten, 70 FK Studenterna 1:27:34 (4:09/km) 1
  358.   Jonas Davidsson, 70 FK Studenterna 1:29:37 (4:15/km) 1
  380.   Stefan Norman, 70 FK Studenterna 1:30:09 (4:16/km) 1
  382.   Anders Nilsson, 52 FK Studenterna 1:30:14 (4:17/km) 1
  389.   Rickard Bellander, 69 FK Studenterna 1:30:32 (4:17/km) 1
  409.   Joachim Agborg, 69 FK Studenterna 1:30:52 (4:18/km) 1
  426.   Kristoffer Tunander, 72 FK Studenterna 1:31:15 (4:20/km) 1
  516.   Jim Nilsson, 67 FK Studenterna 1:32:48 (4:24/km) PB 1
  672.   David Göhlman, 67 FK Studenterna 1:35:10 (4:31/km) 1
  760.   Tom Serenander, 65 FK Studenterna 1:36:16 (4:34/km) 1
  885.   Rolf Edholm, 65 FK Studenterna 1:37:50 (4:38/km) 1
  1675.   Per Schneckener, 64 FK Studenterna 1:46:31 (5:03/km) PB 1
  1781.   Hans Pandeya, 62 FK Studenterna 1:47:33 (5:06/km) 1
    Måns Höiom, 69 FK Studenterna Bröt
    Niclas Ivarsson, 83 FK Studenterna Bröt


Tidigare resultat
2014-07-26 Jämtland på fötter, Östersund
2014-07-20 Marknadslöpet , Överkalix
2014-07-19 Hornsjön runt, Pensionat Hornsjön, Norra Öland
2014-07-18 Kraftprovet, Trollhättan
2014-07-17 Sanktionerad resultattävling Nynäshamn, Kvarnängsvallen, Nynäshamn
2014-07-17 Viruddenloppet, Virudden, Gotland
2014-07-15 Storängsöz1, Jerikovallen, Huddinge
2014-07-12 Musköloppet, Muskö
2014-07-07 Riddarsprånget, Hova
2014-07-06 Uppsalaspelen, Studenternas IP, Uppsala
2014-07-05 Magnus Ladulåslopp, Adelsö
2014-07-05 Uppsalaspelen, Uppsala
2014-07-02 Enhörna Challenge 1, Södertälje IP
2014-06-29 La Sansi 10 K Vila Olimpica Barcelona, Barcelona ESP
2014-06-29 Världsungdomsspelen, Göteborg
2014-06-28 Runrundan Halvmarathon, Vallentuna
2014-06-28 Semesterloppet, Mariefred
2014-06-27 Trosa Stadslopp, Trosa
2014-06-26 Sollentuna GP, Sollentunavallen
2014-06-15 Huddingespelen, Källbrinks IP
2014-06-14 Malmömilen, Malmö
2014-06-14 Söder Runt, Södermalm, Stockholm
2014-06-13 Huddingespelen, Källbrinks IP
2014-06-12 Mälarenergi Stadslopp, Västerås
2014-06-08 Kastfemkamp, Jerikovallen/Huddinge
2014-06-07 Mönsterås stadslopp, Mönsterås
2014-06-06 Paradisloppet, Värmdö
2014-06-06 Tyresö ungdoms- och veteransspel, Trollbäckens IP
2014-06-06 SAYO, Sollentuna
2014-06-03 Blodomloppet Stockholm, Djurgården
2014-05-31 Änglamilen, Ängelholm
2014-05-31 Stockholm Marathon, Stockholm
2014-05-30 Eksjö Stadslopp, Eksjö
2014-05-29 Borlänge 6h, Borlänge
2014-05-29 Vimmerbyloppet, Vimmerby
2014-05-29 DM och VDM 3000m Skåne, Lund
2014-05-24 Stockholms Brantaste, Hammarbybacken
2014-05-22 Nordic Challenge , Bislett Stadion, Oslo
2014-05-22 Milspåret, Djurgården
2014-05-19 VDM 2014-05-18- 2014-05-19, Sätra IP
2014-05-17 Lida Ultra marathon, Lida, Tullinge
2014-05-17 Göteborgsvarvet, Göteborg
2014-05-17 Skärholmsloppet, Skärholmen
2014-05-15 DTC-Loppet Danderyd, Djursholm
2014-05-14 Arenamilen, Vallentuna IP
2014-05-04 Haspa Hamburg Marathon, Hamburg
2014-05-03 Lidingö Ultra, Lidingö
2014-05-03 Sprincross, Stockholm
2014-05-03 Gävle Halvmarathon, Gävle
2014-05-03 Gävlemilen, Gävle
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta