Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2019-08-20 - Sommarspelen, Stockholms stadion  Tillbaka » 

2019-08-20 - Sommarspelen, Stockholms stadion

Officiell resultatlista »
 Män och kvinnor 5000m D-heat    (31 fullföljande)
  1.   Louise Wiker, 79 Hässelby 17.40.97 (3.32/km)
  2.   Petter More, 84 Studenterna 17.45.73 (3.33/km) PB
  3.   Anna Jonsson, 86 Studenterna 17.47.63 (3.34/km) PB
  10.   Malin Gibrand, 81 Studenterna 18.10.58 (3.38/km) PB
  12.   Michael Mårdh, 77 Studenterna 18.16.50 (3.39/km)
  14.   Kristina Flintull, 87 Studenterna 18.20.67 (3.40/km) PB
  16.   Vilhelm Öström, 74 Studenterna 18.41.26 (3.44/km) PB
  17.   Christian Bengtzelius, 74 Studenterna 18.43.16 (3.44/km)
  20.   Ola Söderblom, 76 Studenterna 18.47.06 (3.46/km)
  28.   Christoffer Olsson, 88 Studenterna 19.09.48 (3.50/km)
 M 1500m B-heat
  1.   David Steen, 3 Flens 4.15.68
  2.   Ludvig Johansson, 98 Lidingö 4.17.45
  3.   Tomas Jennerstål, 74 Roslagen 4.17.79
  10.   Mark Conrad, 92 Studenterna 4.35.22 PB
 män och Kvinnor 5000m C-heat
  1.   Timmy Karlsson, 86 16.43.39
  2.   Oskar Lundahl, 81 Fredrikshofs 16.58.76
  3.   Philip Thuden, 91 17.08.02
  6.   Johanna Salminen, 78 Studenterna 17.14.81 PB
  7.   Martin Appelqvist, 90 Studenterna 17.16.55 PB
  8.   Joel Spratt, 92 Studenterna 17.17.26
  9.   Emil Jansson, 91 Studenterna 17.19.77
  12.   Andreas Huss, 74 Studenterna 17.28.87
  13.   Ulf Yngvesson, 64 Studenterna 17.29.25 PB
  15.   Jimmie Espling, 75 Studenterna 17.38.65
  20.   Hans Ter Veer, 88 Studenterna 17.54.38
  21.   Stefan Wahlström, 83 Studenterna 17..54.73 PB
 Män och kvinnor 5000m E-heat-heat
  1.   Frank Johan Ahlberg, 68 IF Linnéa 19.15.66
  2.   Ida Tryggveson, 97 Upsala IF Friidrott 19.17.24
  3.   Mikael Melto, 67 Tureberg 19.18.17
  6.   Alice Hugosson, 94 Studenterna 19.32.18
  8.   Camilla Dexius, 80 Studenterna 19.34.85 PB
  9.   Jennifer Dereborg, 90 Studenterna 19.36.64 PB
  10.   Lars Björnebo, 90 Studenterna 19.49.81 PB
  11.   Louise Berlin, 87 Studenterna 19.50.50 PB
  12.   Göran Nilsson, 58 Studenterna 19.54.25
  14.   Åsa Nylander, 67 Studenterna 20.01.57
  20.   Per Gysing, 60 Studenterna 20.55.04
  21.   Madelaine Örtengren, 75 Studenterna 20.55.35 PB
  24.   Camilla Rosen, 88 Studenterna 22.16.84
 Män och kvinnor 5000m B-heat    (24 fullföljande)
  1.   Habtmariam Tadesse Lemma, 93 Hammarby 15.34.88
  2.   Getacher Tedla, 91 Hammarby 15.55.50
  3.   Henrik Engström, 84 Fredrikshof 15.55.91
  10.   Johannes Fahlström, 85 Studenterna 16.10.88
  13.   Andreas Lundegård, 86 Studenterna 16.18.47
  15.   Joakim Röstlund, 81 Studenterna 16.23.85
  16.   Björn Kaijser, 84 Studenterna 16.24.26 PB
  17.   Jens Jonsson, 85 Studenterna 16.27.36 PB
  18.   Maximiliian Lohm Isberg, 91 Studenterna 16.29.56 PB
  22.   Marcus Engström, 86 Studenterna 16.49.50


Tidigare resultat
2019-08-31 Tjejmilen, Djurgården
2019-08-30 SM friidrott, Karlstad
2019-08-27 Viking Line Spelen, Källbrinks IP
2019-08-24 Huddingeloppet, Huddinge Centrum
2019-08-20 Sommarspelen, Stockholms stadion
2019-08-17 VSM, Källbrink
2019-08-17 Midnattsloppet, Södermalm
2019-08-14 Tjejernas kväll , Sätra IP
2019-08-06 KK-Joggen, Katrineholm
2019-07-31 Kalmarmilen, Kalmar
2019-07-27 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2019-07-21 Svartsöruset, Svartsö
2019-07-19 Kraftprovet, Trollhättan
2019-07-15 Victorialoppet, Öland
2019-07-04 NT-löpet, Norrtälje
2019-06-28 Trosa Stadslopp, Trosa
2019-06-25 Långlöparnas kväll, Enskede IP, Stockholm
2019-06-15 Ludvika Stadslopp, Ludvika
2019-06-14 Huddingespelen, Källbrinks IP
2019-06-13 STHLM 10 Med SM-milen , Stockholm
2019-06-08 Söder Runt, Södermalm, Stockholm
2019-06-01 Stockholm Marathon, Stockholm
2019-05-28 Vårruset Stockholm 28/5 2019, Norra Djurgården
2019-05-27 Vårruset, Norra Djurgården
2019-05-25 Tolvanloppet, Ålstensgatan
2019-05-18 Göteborgsvarvet, Göteborg
2019-05-18 Skärholmsloppet, Skärholmen
2019-05-15 Arenamilen, Vallentuna
2019-05-04 Varvetmilen Eskilstuna, Eskilstuna
2019-04-28 Metro marathon Düsseldorf , Düsseldorf Tyskland
2019-04-22 Påsksmällen - Enhörna, Enhörna - Södertälje
2019-04-17 Örebro halvmaraton, Örebro
2019-04-15 Boston Marathon, Boston, USA
2019-04-13 Varvetmilen, Malmö
2019-04-07 Generali Berliner Halbmarathon, Berlin
2019-03-30 Premiärmilen, Stockholm
2019-03-03 Tokyo Marathon 2019, Tokyo, JP
2018-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2018-12-02 10K Valencia Trinidad Alfonso EDP , Valencia, Spanien
2018-12-02 Trinidad Alfonso EDP Valencia Marathon, Valencia
2018-10-28 Medio Maratón Valencia Trinidad Alfonso EDP, Valencia, SPA
2018-10-20 Varvetmilen, Södertälje
2018-10-14 Hässelbyloppet, Hässelby
2018-10-07 Terräng-DM (Tullingeloppet), Brantbrinks IP
2018-09-29 Lidingöloppet, Lidingö
2018-09-22 Kistaloppet, Kista
2018-09-20 Bajen 10 000m, Enskede IP
2018-09-16 World Masters Athletics Championships (Veteran-VM), Ciudad de Málaga Athletics Stadium, Malaga
2018-09-16 BMW Berlin Marathon, Berlin, GER
2018-09-16 Sicklaloppet, Nacka
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta