Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2020-08-19 - Öppet KM 3000 meter, Stadion  Tillbaka » 

2020-08-19 - Öppet KM 3000 meter, Stadion

Officiell resultatlista »
 Män & Kvinnor 3000 meter D-heat    (20 fullföljande)
  1.   Johannes Lörstad Studenterna 10.22.5
  2.   Anton Helgman Studenterna 10.29.7
  3.   Mathilda Edmark IF Linnéa 10.33.0
  5.   Christoffer Olsson Studenterna 10.37.7
  9.   Adam Fjägers Studenterna 10.47.2
  11.   Josefine Engdahl Studenterna 10.49.5
  12.   Martin Ullström Studenterna 11.02.2
  13.   Madde Örtengren Studenterna 11.30.9
  14.   Mikael Karlström Studenterna 11.37.5
  15.   Åsa Nylander Studenterna 11.38.6
  16.   Diane Sadik Studenterna 11.46.7
  17.   Andreas Bylund Studenterna 11.46.7
  18.   Louise Berlin Studenterna 11.54.9
  19.   Niklas Westerlund Studenterna 12.14.8
  20.   Per Gysing Studenterna 12.15.5
 Män & Kvinnor 3000 meter C-heat    (19 fullföljande)
  1.   Stefan Wahlström Studenterna 9.52.2
  2.   Artur Walerych Terrible Tusedays 9.55.0
  3.   Olof Norberg Terrible Tuesdays 9.58.1
  4.   Niklas Myrfalk Studenterna 10.06.9
  8.   Petter More Studenterna 10.24.8
  10.   Veronica Paterlini Studenterna 10.25.7
  12.   Simon Lefvert Studenterna 10.30.3
  13.   Malin Gibrand Studenterna 10.30.5
 Män 3000 meter B-heat    (21 fullföljande)
  1.   David Sandberg Terrible Thuesdays 9.19.4
  2.   Philip Seweling Fredrikshof FIF 9.22.8
  3.   Patrik Lindqvist Terrible Tuesdays 9.25.6
  5.   Joel Engström Studenterna 9.31.8
  15.   Mark Conrad Studenterna 9.50.3
  19.   Martin Appelqvist Studenterna 10.09.6
  20.   Fredrick Lee-Ohlsson Studenterna 10.13.5
 Män 3000 meter A-heat    (27 fullföljande)
  1.   Markus Bohman KFUM Örebro 8.43.4
  2.   Johan Falk Studenterna 8.45.6
  3.   Isak Hellström Studenterna 8.46.7
  5.   Martin Holm Studenterna 9.02.3
  6.   Fredrik Billström Studenterna 9.03.3
  9.   Johannes Fahlström Studenterna 9.10.9
  14.   Andreas Lundegård Studenterna 9.23.1
  19.   Timmy Karlsson Studenterna 9.28.9
  21.   Halvor Eid Nielsen Studenterna 9.40.1


Tidigare resultat
2020-08-25 Sommarspelen, Stadion
2020-08-19 Öppet KM 3000 meter, Stadion
2020-08-16 Friidrotts SM, Uppsala
2020-08-14 Friidrotts SM, Uppsala
2020-08-12 Vi som inte fick plats på SM, Stadion
2020-07-25 Aros Invitational del 2, Arosvallen, Västerås
2020-07-18 Aros Invitational del 1, Arosvallen, Västerås
2020-07-11 Juliettan, Källbrinks IP
2020-06-30 Långlöparnas Kväll del 2, Stadion
2020-06-23 Långlöparnas Kväll del 1, Stadion
2020-06-14 Spåret 5000 meter, Sollentunavallen
2020-04-13 Mantra Marathon, Uppsala
2020-02-22 ISM 2020, Växjö
2020-02-01 Vinthundsvintern, Sollentuna Friidrottshall
2019-12-31 Nyårsloppet, Vallentuna
2019-12-14 Bore cup deltävling 1, Sala
2019-11-17 Verona marathon, Verona
2019-11-02 Jätten Bule-löpet, Österbymo
2019-10-27 29º Medio Maratón Valencia Trinidad Alfonso EDP, Valencia, ESP
2019-10-27 Frankfurt Marathon, Frankfurt, Tyskland
2019-10-22 Upplands Öppna DM 10000 meter, Uppsala
2019-10-13 Hässelbyloppet, Hässelby
2019-09-28 Lidingöloppet, Lidingö
2019-09-22 Absolute Moscow marathon 10k, Moskva, RUS
2019-09-21 Kistaloppet, Kista
2019-09-15 Köpenhamn halvmaraton , Köpenhamn, Danmark
2019-09-15 Sicklaloppet, Sickla
2019-09-14 ALJ Open, Stockholms Stadion
2019-09-11 IFK Lidingö Öppna KM, Lidingövallen
2019-09-07 Stockholm Halvmarathon, Stockholms city
2019-08-31 Upplands Öppna DM - 5000m, Uppsala
2019-08-31 Tjejmilen, Djurgården
2019-08-30 SM friidrott, Karlstad
2019-08-27 Viking Line Spelen, Källbrinks IP
2019-08-24 Helsinki Marathon, Helsingfors
2019-08-24 Solsidan Runt, Solsidan, Saltsjöbaden
2019-08-24 Huddingeloppet, Huddinge Centrum
2019-08-20 Sommarspelen, Stockholms stadion
2019-08-17 VSM, Källbrink
2019-08-17 Midnattsloppet, Södermalm
2019-08-14 Hamnmilen, Luleå
2019-08-14 Tjejernas kväll , Sätra IP
2019-08-12 Löparnas kväll, Campus arena, Umeå
2019-08-06 KK-Joggen, Katrineholm
2019-07-31 Kalmarmilen, Kalmar
2019-07-30 Åre Fjällmarathon Vertical K, Åre
2019-07-27 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2019-07-24 Sommartävling i Hallsberg, Hallsberg
2019-07-21 Runmaröloppen Halvmarathon, Runmarö
2019-07-21 Svartsöruset, Svartsö
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta