Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2009-04-19 - Terräng DM, Ekerö, Ekebyhovsslott  Tillbaka » 

2009-04-19 - Terräng DM, Ekerö, Ekebyhovsslott

Trixig 2km bana. Fin men lite kylig och blåsig dag.
 Mvet 35 -55 - lag 3x8km    (7 fullföljande)
  1.   Hässelby SK 1:31.06
  6.   FK Studenterna 1:37.25
 M - lag 3x12km
  1.   FK Studenterna 2:04.35
  3.   FK Studenterna 2:08.36
  5.   FK Studenterna 2:13.56
  6.   FK Studenterna 2:17:08
  8.   FK Studenterna 2:22:04
  9.   FK Studenterna 2:30.51
 M - lag 3x4km    (5 fullföljande)
  1.   Spårvägens FK 37:20
  2.   Spårvägens FK 40:05
  3.   FK Studenterna 40:22
 M 12km    (33 fullföljande)
  1.   Mikael Andersson Vallentuna FK 40:22 (3:22/km)
  2.   Andreas Svensson FK Studenterna 41:14 (3:26/km) 50
  3.   Staffan Wennerstad FK Studenterna 41:31 (3:28/km) 40
  5.   Björn Englund FK Studenterna 41:50 (3:29/km) 30
  6.   Johan Lindkvist FK Studenterna 41:56 (3:30/km) 25
  7.   Hannes Hedvall FK Studenterna 42:32 (3:33/km) 20
  13.   Patrik Eklund FK Studenterna 44:08 (3:41/km) 13
  14.   Mattias Gärdsback FK Studenterna 44:26 (3:42/km) 12
  15.   Erik Anderson FK Studenterna 44:29 (3:43/km) 11
  16.   Jonas Larsson FK Studenterna 44:53 (3:44/km) 10
  17.   Henrik Tiberg FK Studenterna 45:03 (3:45/km) 9
  22.   Niclas Sjögren FK Studenterna 45:58 (3:50/km) 7
  23.   Mikael Johansson FK Studenterna 46:07 (3:51/km) 5
  24.   Franco Maggi FK Studenterna 46:38 (3:53/km) 4
  25.   Anders Folkesson FK Studenterna 47:20 (3:57/km) 2
  27.   Simon Lefvert FK Studenterna 48:06 (4:01/km) 1
  28.   Magnus Axelsson FK Studenterna 49:34 (4:08/km) 1
  30.   Mattias Lidgren FK Studenterna 50:24 (4:12/km) 1
  31.   Johan Andersson FK Studenterna 50:53 (4:14/km) 1
  33.   Urban Hane FK Studenterna 59:05 (4:55/km) 1
 M 4km    (27 fullföljande)
  1.   Henrik Skoog Spårvägens FK 12:08 (3:02/km)
  8.   Patrik Engström FK Studenterna 12:43 (3:11/km) 17
  11.   Lars Södergård FK Studenterna 13:08 (3:17/km) 15
  21.   Fredrik Engström FK Studenterna 14:31 (3:38/km) 8
  22.   Magnus Nordström FK Studenterna 14:41 (3:40/km) 7
  24.   Tom Ropeter FK Studenterna 14:54 (3:44/km) 4
 M40 8km    (12 fullföljande)
  1.   Martin Vose, 67 Bromma IF 30:18 (3:47/km)
  2.   Fredrik Elinder, 66 Hässelby SK 30:58 (3:52/km)
  3.   Reinaldo Burgos, 66 Tullinge-Tumba FF 31:15 (3:54/km)
  5.   Peter Rosén, 66 FK Studenterna 31:46 (3:58/km)
  9.   Fredrik Nöu, 67 FK Studenterna 33:53 (4:14/km)
 M50 8km    (12 fullföljande)
  1.   Lars-Erik Liljebäck, 58 Hammarby IF 29:37 (3:42/km)
  2.   Lasse Hagström, 55 Spårvägens FK 31:16 (3:53/km)
  3.   Mats Lindholm, 59 FK Studenterna 31:48 (3:59/km)
  6.   Bengt Wiberg, 57 FK Studenterna 33:51 (4:14/km)
 K - lag 3x8km    (3 fullföljande)
  1.   Huddinge AIS 1:37.56
  2.   FK Studenterna 1:42.37
  3.   Fredrikshofs FIF 1:48.13
 K - lag 3x4km    (5 fullföljande)
  1.   Hässelby SK 46:09
  2.   Spårvägens FK 47:47
  3.   FK Studenterna 49:14
 K 4km    (20 fullföljande)
  1.   Sara Sjöqvist Täby IS 14:47 (3:42/km)
  11.   Anna Hansson FK Studenterna 16:00 (4:00/km) 0
  12.   Matilda Lundmark FK Studenterna 16:06 (4:02/km) 25
  15.   Tarja Karppinen FK Studenterna 17:08 (4:17/km) 20
 K 8km    (11 fullföljande)
  1.   Susanna Damm Huddinge AIS 31:16 (3:55/km)
  4.   Gloria Vinstedt FK Studenterna 33:14 (4:09/km) 50
  5.   Susanne Sjöstrand FK Studenterna 33:43 (4:13/km) 40
  9.   Caroline Hylslop FK Studenterna 35:40 (4:28/km) 30


Tidigare resultat
2009-07-17 Kraftprovet, Trollhättan
2009-07-15 Victorialoppet, Öland
2009-07-11 Musköloppet, Muskö
2009-07-03 Engelbrektslöpet, Norberg
2009-07-02 Roslagsnatta, Norrtälje
2009-06-28 Uppsalaspelen, Studenternas IP
2009-06-27 Paavo Nurmi halvmarathon, Åbo, Finland
2009-06-26 Trosa Stadslopp, Trosa
2009-06-23 Sommarspelen, Stadion
2009-06-14 Svealandsserien Final, Sätra IP
2009-06-14 Paradisloppet, Ingarö
2009-06-13 Karlstad stadslopp, Karlstad
2009-06-10 Blodomloppet stockholm, Djurgården
2009-06-10 Ursvik Xtreme, dt4, Ursvik
2009-06-06 Storchenbräu Halbmarathon, Deutsch-Wagram, Österrike
2009-06-05 SAYO, Sollentuna IP
2009-06-03 Sommaröset, Vallentuna IP
2009-05-31 Sätraspelen, Sätra IP
2009-05-30 Stockholm Marathon, Stockholm
2009-05-24 Botkyrkamilen, Brunna äng
2009-05-23 Ösmoloppet, Ösmo
2009-05-23 Stafett SM, Karlstad
2009-05-21 Tolvanloppet , Ålsten
2009-05-20 Ursvik Xtreme dt3, Ursvik
2009-05-19 Milspåret, Djurgården
2009-05-18 Hässelbyspelen, Hässelby IP
2009-05-16 Göteborgsvarvet, Göteborg
2009-05-10 Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2009-05-10 Veteran DM, Sätra IP
2009-05-09 Lidingö Ultra50K, Lidingö
2009-05-09 Veteran SM halvmarathon , Vännäs
2009-05-06 Ursvik Xtreme dt2, Ursvik
2009-05-03 Gävle Halvmarathon, Gävle
2009-05-02 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2009-05-02 Ältasjön runt, Älta
2009-05-01 Sköldingevarvet, Sköldinge
2009-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2009-04-26 Flora London Marathon, London
2009-04-26 London Marathon, London
2009-04-26 Terräng SM, Tantolunden, Stockholm
2009-04-26 Zürich Marathon, Zürich
2009-04-25 Terräng SM, Tantolunden, Stockholm
2009-04-25 Skövde Marathon, Skövde
2009-04-25 Sätermaran, Säter
2009-04-22 Ursvik Xtreme - deltävling 1, Ursvik
2009-04-20 Boston marathon, USA
2009-04-19 Wien Marathon, Wien
2009-04-19 Terräng DM, Ekerö, Ekebyhovsslott
2009-04-18 Kvarnloppet, Jakobsberg
2009-04-13 Påsksmällen, Enhörna
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta