Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Resultat | SGP | Pokalen | Statistik | Klubbrekord | Kalender |


 2009-06-26 - Trosa Stadslopp, Trosa  Tillbaka » 

2009-06-26 - Trosa Stadslopp, Trosa

 Kvinnor 8,9km    (248 fullföljande)
  1.   Anna Rahm, 81 Rånäs 4H 30:58 (3:28/km)
  2.   Anna von Schenck, 73 Hässelby SK 32:00 (3:35/km)
  3.   Linnea Gustafsson, 86 OK Hällen 32:19 (3:37/km)
  4.   Susanne Grimfors, 77 FK Studenterna 32:25 (3:38/km) PB 50
  10.   Annica Karlsson, 77 FK Studenterna 36:03 (4:03/km) PB 40
  11.   Susanne Sjöstrand, 86 FK Studenterna 36:14 (4:04/km) PB 30
  17.   Christin Bergkvist, 67 FK Studenterna 38:17 (4:18/km) 25
  18.   Linda Jerrewing, 80 FK Studenterna 38:50 (4:21/km) 20
  47.   Malin Kjellberg, 70 FK Studenterna 43:19 (4:52/km) 17
 Män 8,9 km    (718 fullföljande)
  1.   Adil Bouafif, 78 Hässelby SK 26:40 (2:59/km)
  2.   Erik Sjöqvist, 72 Enhörna IF 27:12 (3:03/km)
  3.   Lars Johansson, 85 Enhöra IF 27:23 (3:04/km)
  4.   Patrik Engström FK Studenterna 28:01 (3:08/km) 50
  12.   Staffan Wennerstad FK Studenterna 29:58 (3:22/km) 40
  17.   Lorenzo Nesi FK Studenterna 30:29 (3:25/km) 30
  19.   Jonas Larsson FK Studenterna 30:42 (3:27/km) 25
  20.   Anders Folkesson FK Studenterna 30:51 (3:28/km) 20
  22.   Patrik Eklund FK Studenterna 31:08 (3:29/km) 17
  23.   Fredrik Sohlberg FK Studenterna 31:13 (3:30/km) 15
  27.   Christian Kock FK Studenterna 31:30 (3:32/km) PB 13
  28.   Jens Sethzman FK Studenterna 31:31 (3:32/km) 12
  29.   Niclas Sjögren FK Studenterna 31:31 (3:32/km) 11
  30.   Henrik Tiberg FK Studenterna 31:35 (3:33/km) 10
  33.   Olof Norberg FK Studenterna 31:57 (3:35/km) 9
  35.   Erik Andersson FK Studenterna 32:02 (3:36/km) 8
  38.   Mikael Johansson FK Studenterna 32:13 (3:37/km) 7
  41.   Petri Helminen FK Studenterna 32:32 (3:39/km) 6
  45.   Karl Werner FK Studenterna 33:03 (3:42/km) 5
  50.   Michael Mårdh FK Studenterna 33:15 (3:44/km) 4
  51.   Göran Nilsson FK Studenterna 33:20 (3:44/km) 3
  58.   Magnus Axelsson FK Studenterna 33:52 (3:48/km) PB 2
  61.   Mikael Boström FK Studenterna 33:56 (3:48/km) 1
  64.   Anders Magnus Andersen FK Studenterna 34:09 (3:50/km) 1
  70.   Kristoffer Tunander FK Studenterna 34:16 (3:51/km) 1
  73.   Olle Jolinder FK Studenterna 34:21 (3:51/km) 1
  83.   Rickard Bellander FK Studenterna 34:45 (3:54/km) 1
  89.   Walter Werner FK Studenterna 34:58 (3:55/km) PB 1
  92.   Kjell Svedman FK Studenterna 35:12 (3:57/km) 1
  115.   Fredrik Nöu FK Studenterna 35:59 (4:02/km) 1
  121.   Jan Schröder FK Studenterna 36:07 (4:03/km) 1
  133.   Leo Heemskerk FK Studenterna 36:43 (4:07/km) 1
  184.   Urban Hane FK Studenterna 38:10 (4:17/km) 1
  220.   Henrik Blomgren FK Studenterna 39:12 (4:24/km) 1
  386.   Anders Pettersson FK Studenterna 43:40 (4:54/km) 1


Tidigare resultat
2009-07-25 Baltzarloppet, Motala
2009-07-25 HAIS-spelen, Hässleholm
2009-07-25 Falkenbergs Stadslopp, Falkenberg
2009-07-22 Resultattävling 5000m, Södertälje IP
2009-07-17 Kraftprovet, Trollhättan
2009-07-15 Victorialoppet, Öland
2009-07-11 Musköloppet, Muskö
2009-07-03 Engelbrektslöpet, Norberg
2009-07-02 Roslagsnatta, Norrtälje
2009-06-28 Uppsalaspelen, Studenternas IP
2009-06-27 Paavo Nurmi halvmarathon, Åbo, Finland
2009-06-26 Trosa Stadslopp, Trosa
2009-06-23 Sommarspelen, Stadion
2009-06-14 Svealandsserien Final, Sätra IP
2009-06-14 Paradisloppet, Ingarö
2009-06-13 Karlstad stadslopp, Karlstad
2009-06-10 Blodomloppet stockholm, Djurgården
2009-06-10 Ursvik Xtreme, dt4, Ursvik
2009-06-06 Storchenbräu Halbmarathon, Deutsch-Wagram, Österrike
2009-06-05 SAYO, Sollentuna IP
2009-06-03 Sommaröset, Vallentuna IP
2009-05-31 Sätraspelen, Sätra IP
2009-05-30 Stockholm Marathon, Stockholm
2009-05-24 Botkyrkamilen, Brunna äng
2009-05-23 Ösmoloppet, Ösmo
2009-05-23 Stafett SM, Karlstad
2009-05-21 Tolvanloppet , Ålsten
2009-05-20 Ursvik Xtreme dt3, Ursvik
2009-05-19 Milspåret, Djurgården
2009-05-18 Hässelbyspelen, Hässelby IP
2009-05-16 Göteborgsvarvet, Göteborg
2009-05-10 Danderyds ungdomsspel, Danderyds Gymnasiums IP
2009-05-10 Veteran DM, Sätra IP
2009-05-09 Lidingö Ultra50K, Lidingö
2009-05-09 Veteran SM halvmarathon , Vännäs
2009-05-06 Ursvik Xtreme dt2, Ursvik
2009-05-03 Gävle Halvmarathon, Gävle
2009-05-02 Neglingeloppet, Saltsjöbaden
2009-05-02 Ältasjön runt, Älta
2009-05-01 Sköldingevarvet, Sköldinge
2009-05-01 Danderydsloppet, Danderyd
2009-04-26 Flora London Marathon, London
2009-04-26 London Marathon, London
2009-04-26 Terräng SM, Tantolunden, Stockholm
2009-04-26 Zürich Marathon, Zürich
2009-04-25 Terräng SM, Tantolunden, Stockholm
2009-04-25 Skövde Marathon, Skövde
2009-04-25 Sätermaran, Säter
2009-04-22 Ursvik Xtreme - deltävling 1, Ursvik
2009-04-20 Boston marathon, USA
Alla lopp
Sökning (minst 3 tecken)
Välj en grupp av lopp

Sidor | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 |


©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta