Startsida 
 Klubbinfo 
 Arrangemang 
 Långcupen 
 Resultat 
 SGP 
 Pokalen 
 Kalender 
 Statistik 
 Meddelanden 
 Styrelsen informerar 
 Roller i klubben 
 Friidrottsnyheter 
 Månadens profil 
 Referat 
 Bansektion/Sprint 
 Träning 
 Träning & Mat 
 Bildarkiv 
 Chat 
 Klubberbjudanden 
 Medlemssidor 

Håll dig uppdaterad med vårt RSS-flöde

| Våra arrangemang | Kungsholmen Runt | Tömilen | Löparnas Kväll |
| Sommarspel | Vinthundsvinter | Mälardalens Långcup | Anmäl dig |

Snömilen och Töfemman
Resultatlista

Lördag 20 november 2004

- 93 bilder -

När termometern visade -16, två mil norrom och fyra timmar före start, trodde en av Snömilens arrangörer inte på någon rekordanstormning. Men klockan 12 hade 461 löpare anmält sig och kvicksilvret stigit till behagliga -5. De svenska löparna vill uppenbarligen tävla året runt!

Medan Sveriges snabbaste killar flugit till Japan för att springa maratonstafett valde huvudstadens motionärer och tävlingsflitiga klubblöpare att pröva formen på Snömilen, i Lill Jansskogen. De välkomnades av en flödande sol och ett par decimeter snö som låg över startgärdet.

Hammarbys hinderspecialist Rachid Benjira var helt överlägsen och tog sig runt Snömilens åtta rejäla långbackar på 34.09. Enhörnas Richard Blom startade avvaktande och tog sig sedan upp till andraplatsen, ett par minuter efter Rachid och ett par, tre sekunder före Pär Matsson, Roslagsbro.

Desto jämnare var det bland tjejerna. Susanna Damm tog befälet, men passerades av Hellas orienterare Inga Kazlauskaite. Banrekordinnehaverskan Annika Szalkai låg hela tiden i faggorna. I mål skilde det bara 17 sekunder mellan de tre.

Det höga deltagarantalet ledde till och med till köbildning vid en trång backe som startar strax efter en kilometer.

De erfarna Snömilsdeltagarna vet att det gäller att vara minst lika snabb efter loppet. Då sker utlottning av priser från flera digra bord, utifrån nummerlappens slutsiffra och rusningen är värre än vid startskottet.


Ett stort tack till alla våra sponsorer som bjöd Snömilens deltagare på ett gediget prisbord!



WATCH OUT


Snömilen Tävling 10km Män

1.  Rachid Benjira -74Hammarby IF 0:34:09 
2.  Richard Blom -75Enhörna IF 0:36:02 
3.  Pär Mattsson -76Roslagsbro IF 0:36:05 
4.  Tobias LundgrenSpårvägen 0:36:27 
5.  Tommi Vaara -88Hellas 0:37:05 
6.  Dan Larsson -59Örbyhus IF 0:37:23 
7.  Tomas Gunnare -65Fredrikshof FIF 0:37:36 
8.  Carl-Magnus Theorell -84Fredrikshof FIF 0:38:07 
9.  Mathias Moenne-Loccoz -78Väsby SS Triathlon 0:38:23 
10.  Björn Axelsson -73Fredrikshof FIF 0:38:32 
11.  Mikael Andersson -86Vallentuna FK 0:38:37 
12.  Samuel Karlsson -82IFK Gnesta 0:39:41 
13.  Hans Turtola -77Trångsviken IF 0:40:15 
14.  Christer HolmRånäs 4H 0:40:51 
15.  Daniel Hellmark -82IFK Gnesta 0:41:01 
16.  Fredrik Wachsner -70Vallentuna FK 0:41:07 
17.  Johan Stolpe -62Vallentuna FK 0:41:20 
18.  Jakob Bökman -67Stureby 0:41:25 
19.  Simon Larsson -76Morjärvs SK 0:41:36 
20.  Tristan Favre -83Fredrikshof FIF 0:41:48 
21.  Kidane Zeru Haile -79 0:42:34 
22.  Niclas Eklöw -82Stockholmspostens IK (SPIK) 0:43:08 
23.  Thomas Eriksson -66Vallentuna FK 0:43:18 
24.  Bo Wessel -51Team Skavsåret IF 0:43:39 
25.  Torbjörn Andersson -61Vallentuna FK 0:44:42 
26.  Andreas Johansson -79Vallentuna FK 0:45:01 
27.  Jan Röhdin -47IFK Strängnäs LL 0:50:05 


Snömilen Tävling 10km Kvinnor

1.  Inga Kazlauskaite -77Soik Hellas 0:38:51 
2.  Susanna Damm -75Flemingsbergs SK 0:38:59 
3.  Annika Nyberger-SzalkaiSpårvägen 0:39:08 
4.  Caroline Staudt -82Uppsala LK 0:44:27 
5.  Maria Brunzell -61Flemingsbergs SK 0:45:01 
6.  Sofia Reyier -80SPIF Triathlon/Dalregementet 0:45:14 
7.  Susanne Wahlqvist -69Rånäs 4H 0:46:00 
8.  Mikaela Drougge -81södertälje if 0:47:38 
9.  Monica Franzén Gorjizadeh -63Hässelby SK 0:48:57 


Snömilen Motion 10km Män

1.  Fredrik Ericsson -78Upsala CK 0:37:53 
2.  Thomas Malmgren -58Flemingsbergs SK 0:38:20 
3.  Jakob Jonsson -72Upsala IF 0:38:55 
4.  Clarence Ärlebrink -70von Ärle 0:38:57 
5.  Ola Lidmark Eriksson -80 0:39:33 
6.  Staffan Johansson -72TRI-X Adventure VEGA 0:39:38 
7.  Magnus Wallner -72Huddinge 0:40:39 
8.  Ivan Bretan -65 0:40:40 
9.  David Näsvik -79SPIF Triathlon 0:40:45 
10.  Erik Greijus -70SPIF Triathlon 0:40:52 
11.  Björn Lindros -75Idlaflickorna 0:40:53 
12.  Joakim Lundström -69Finnstugans SK 0:41:12 
13.  Anders Christensson -73SPIF Triathlon 0:41:34 
14.  Johan Bergman -71Tallkrogen 0:41:52 
15.  Ruben Maldonado -61Mexico 0:42:01 
16.  Stefan Larsson -67CK Norrtälje 0:42:03 
17.  Stefan Teglund -68Vrålby IK 0:42:07 
18.  Mathias Mattsson -73CK Norrtälje 0:42:15 
19.  Daniel Cortobins -88CK Norrtälje 0:42:20 
20.  Martin SahlinSPIF Triathlon 0:42:33 
21.  Niclas Bernhardsson -71Bosch Rexroth VIF 0:42:37 
22.  Peter Skogman Thoursie -68 0:42:51 
23.  Kjell Svedman -80BusIT 0:42:57 
24.  Carl Ljungman -73AK Tegelön 0:43:03 
25.  Emil Nordh -71Sthlms LDK 0:43:05 
26.  Michael Jansson -66em2 Solutions 0:43:06 
27.  Robert Hector -69 0:43:18 
28.  Leffe Göransson -67SundbyKista LK 0:43:29 
29.  Rikard Sjöholm -66RealM 0:43:31 
30.   Pateman -54Sthlm Hash House Harriers 0:43:32 
31.  Stefan Fürst -71 0:43:35 
32.  Svante Printz -65 0:43:38 
33.  Göran Jansson -66Accenture IF 0:43:50 
34.  Mats Vidinger -74Senneby jaktlag 0:44:06 
35.  Johan Fridlund -67Järna 0:44:11 
36.  Mattias Ågren -82 0:44:18 
37.  Jonas Klingberg -63 0:44:24 
38.  Bigbrother Karnfält -58Sthlm Hash House Harriers 0:44:26 
39.  Hans Nilsson -47SPIK 0:44:35 
40.  Matti Jokikokka -53Motala IK 0:44:47 
41.  Per-Erik Larsson -63SEB IF 0:45:17 
42.  Andreas Ekström -72Trappsniglarna 0:45:27 
43.  August Liljeqvist -70 0:45:34 
44.  Anders Jonsson -74 0:45:37 
45.  Gösta Ljungman -71AK Tegelön 0:45:45 
46.  Per Månsson -56Friskis & Svettis Stockholm 0:46:12 
47.  Pierre Almén -50IBM-klubben 0:46:13 
48.  Patrik Blomquist -67Biovitrum 0:46:14 
49.  Anders Classon -52 0:46:23 
50.  Robert Gustavsson -74 0:46:26 
51.  Jonas Hallgren -71 0:46:36 
52.  Daniel Wallinder -66Attana AB 0:46:39 
53.  Klas Hallberg -65Idlaflickorna 0:46:40 
54.  Bernt Hedlund -53Friskis & Svettis Stockholm 0:46:44 
55.  Göran Linden -52Advokatfirman Göran Rosengren 0:46:51 
56.  Kristian Lundgren -67Friskis & Svettis 0:47:04 
57.  Leif Ohlsson -60 0:47:08 
58.  Hans Gunnarsson -49Rådmansö SK 0:47:08 
59.  Roger Hemmingsson -71Viksjö 0:47:32 
60.  John Helldén -67 0:47:34 
61.  Guillermo Vega -62 0:47:35 
62.  Tobias Persson -88 0:47:40 
63.  Anders Sjögren -67Ritorps Lubbklubb 0:47:43 
64.  Jim Nilsson -67Guitarduo Kampman-Nilsson 0:47:44 
65.  Bo Rudemalm -55Fredrikshof FIF 0:47:44 
66.  Conny Pettersson -65 0:47:46 
67.  Alexander Wallenius -79 0:47:57 
68.  Anders Widmark -73Lag Widmark 0:48:05 
69.  Franco Maggi -81 0:48:11 
70.  Stefano Bertani 0:48:14 
71.  Sten Odenblad -39Fredrikshof FIF 0:48:22 
72.  Andreas Lindén -76 0:48:25 
73.  Mattias Svensson -72Baskerville BK 0:48:27 
74.  Digno Duarte -74Ica Esplanad 0:48:30 
75.  Per-Arne Lindberg -52Woody Huddinge 0:48:31 
76.  Johan Sjöberg -81IK Fysiskfostran 0:48:32 
77.  Per Appelquist -76LK Brynja 0:48:41 
78.  Leif Andersson -54Snättringe SK 0:48:44 
79.  Per Holmberg -75 0:48:48 
80.  Patrik Wikström -73 0:48:52 
81.  Mikael Svalling -67Järfälla OK 0:49:02 
82.  Stefan Sabel -75Loudon 0:49:07 
83.  Fredrik Öhrn -73PS IF 0:49:09 
84.  Fredrik Sone -89IF Brommapojkarna 0:49:15 
85.  Johan Sone -65IF Brommapojkarna 0:49:15 
86.  Magnus Grafström -69Kungsholmen 0:49:16 
87.  Hans Säll -61S.G. Laget 0:49:29 
88.  Frederik Oebius -73Haninge 0:49:41 
89.  Bengt Isgård -51 0:49:47 
90.  Per Wiktor -56Hjorthagen 0:49:55 
91.  Olle Eriksson -76Piggelin 0:49:59 
92.  Peter Österberg -64SvSk 0:50:04 
93.  Kristian Brangenfeldt -73 0:50:07 
94.  Lars Tapper -46IF Linden 0:50:11 
95.  Robert Pettersson -82 0:50:16 
96.  Tomas Eriksson -64AstraZeneca IF 0:50:20 
97.  Anders Thunberg -59 0:50:34 
98.  Erik Dahlman -67Ruddammen 0:50:41 
99.  Alfons Pettersson -87 0:50:48 
100.  Peter Löfqvist -77Pistvakt.com 0:50:50 
101.  Jafar Namdzi -49 0:50:59 
102.  Johan Ståhl -57 0:51:02 
103.  Bernt Fredefors -52Huddinge 0:51:03 
104.  Sven Östling -50Grensta Tryck 0:51:04 
105.  Magnus Lindfors -62 0:51:05 
106.  Anders Lentell -67 0:51:15 
107.  Mikael Söderholm -60Stockholm 0:51:19 
108.  Hasse Wallin -60 0:51:23 
109.  Jan Gyllenstein -57Hägersten 0:51:36 
110.  Andreas Tull -71 0:51:42 
111.  Magnus Lindén -72 0:51:47 
112.  Carl-Johan Widmark -68Lag Widmark 0:51:52 
113.  Per Schneckener -64SEK 0:51:52 
114.  Ansgar Ågren -36Telia IF 0:51:55 
115.  Mikael Längbo 0:51:57 
116.  Erik Boberg -72 0:52:02 
117.  Lennart Wahlgren -46Nordea 0:52:04 
118.  Kenneth ÄrlebrinkMotsol 0:52:29 
119.  Ermo Hokka -61Sundbybergs IK Skidor 0:52:59 
120.  Lasse Bäck -67 0:53:05 
121.  Johan Dalin -65 0:53:05 
122.  Mathias Finnström -76 0:53:07 
123.  Hans Rosengård -46Sundbybergs IK Skidor 0:53:16 
124.  Olov Ahlberg -56 0:53:26 
125.  Christer Backelin -43Tullinge 0:53:35 
126.  Alan Mcdonald -62 0:53:53 
127.  Jörgen Larsson -67 0:54:04 
128.  Sven Norman -47Nordea 0:54:05 
129.  Sebastian Stime -86Enskilda gymn 0:54:19 
130.  Christian Lindberg -58Stockholm 0:54:30 
131.  Jan Köbin -45Sala 0:54:33 
132.  Lennart Rudberg -43Sticklinge 0:54:34 
133.  Lars-Åke Johansson -67 0:54:35 
134.  Ingemar Weidinger -56 0:54:44 
135.  Richard Langlais -56 0:54:45 
136.  Jan Furu -69Trappsniglarna 0:55:04 
137.  Mats Widén -59Solna 0:55:12 
138.  Leif Eklund -48 0:55:19 
139.  Jan Gullikson -62Enskilda gymn 0:55:24 
140.  Anders Hintze -64Fredhäll 0:55:46 
141.  Fredrik Borgelin -65 0:55:46 
142.  Bengt Lindgren -47Nordea 0:55:57 
143.  Magnus Nilsson -60Solnamoderaterna 0:55:59 
144.  Pekka Luukko -47 0:56:00 
145.  Ronnie Tisäter -0Grafiska Linjen 0:56:00 
146.  Michael Lowry -72IBM 0:56:01 
147.  Mats Henriksson -63 0:56:04 
148.  Mats Öblad -51Värmdö IF 0:56:05 
149.  Emil Linlöf -89 0:56:08 
150.  Torbjörn Curtsson -65SEMC 0:56:11 
151.  Leif Ericsson -42SorundaIF 0:56:14 
152.  Kurt Johansson -37Hässelby SK 0:56:15 
153.  Jan Svensson -52Mörrum 0:56:20 
154.  Bo Johansson 0:56:23 
155.  Roger Arnefalk -50Axa SC 0:56:24 
156.  Valentin Salnikov -36Skärholmen 0:56:28 
157.  Jonas Adner -0Grafiska Linjen 0:57:19 
158.  Peter Frykstedt -58Vikarby IK 0:57:28 
159.  Magnus Eriksson -71 0:57:28 
160.  Johan von Walkendorff -77 0:57:38 
161.  Matts Dahlkwist -50Uppsalauniversitetspersonals IF 0:57:48 
162.  Sven-Erik Ahlvik -52 0:57:51 
163.  Örjan Widmark -44Lag Widmark 0:57:57 
164.  Robert Nyman -74Rocky IF 0:57:57 
165.  Jens Berglund -74YBK Juridik 0:58:27 
166.  Cragg Nilson -66 0:58:31 
167.  Magnus Swanemar -68 0:58:59 
168.  Tommy Fermbo -54Stockholm 0:59:03 
169.  Pawel Zajac -82 0:59:28 
170.  Rolf Bengtson -45Ericsson IF 0:59:35 
171.  Esa Ek -54NBN 1:00:02 
172.  Rikard Tånghring -70Bolaget 1:00:13 
173.  Per Bergström -53Brännans IF 1:00:30 
174.  Jonny Lagerin -70 1:01:10 
175.  Toumas Halonen -81 1:01:20 
176.  Bengt Ravelius -52SMC IF 1:01:58 
177.  Dick Mannestig -45Nordea 1:02:10 
178.  Magnus Gudmundsson -78Bolaget 1:03:16 
179.  Tariq Mahmood -44 1:05:03 
180.  Christer Wikmark -75 1:05:20 
181.  Jan Enblom -53 1:05:22 
182.  Kenneth Fastlund -66 1:08:14 
183.  Lars Lundberg -59 1:08:46 
184.  Stefan Magnusson 1:13:56 
185.  Ulf Stider -67 1:15:22 


Snömilen Motion 10km Kvinnor

1.  Katrin Hallsten -76Grafiska Linjen 0:48:11 
2.  Anette Grinde Rehbinder -60Rånäs 4H 0:48:29 
3.  Sara Furestig -79 0:49:03 
4.  Lisbeth Persson -62 0:49:08 
5.  Nirosha Johansson -76 0:50:56 
6.  Kerstin Malm -52Enskilda gymn 0:51:48 
7.  Elisabeth Widmark -79Lag Widmark 0:51:51 
8.  Sandra Elmefjäll -70Hemlingby LK 0:52:13 
9.  Susanna Perneby -90IFK Lidingö 0:52:33 
10.  Maria Eliasson -74Årsta 0:53:34 
11.  Birgit Brandner -73Stockholm 0:54:32 
12.  Judith Varjasileri -65Sundbybergs IK Skidor 0:55:12 
13.  Lena Pallin -65 0:55:16 
14.  Petra Sigvardson -67Järlaså IF 0:55:55 
15.  Charlotta Calås -74Solna 0:56:01 
16.  Ebba Levin Svensson -73 0:56:05 
17.  Anna Rockberg Tjernberg -67BusIT 0:56:29 
18.  Veronica Vicente -68Sundbybergs IF 0:56:42 
19.  Catharina Andreé -60Trappsniglarna 0:56:43 
20.  Meeri Kauppinen -58 0:58:00 
21.  Ruth Yosef -75 0:58:00 
22.  Cecilia Rosengård -73Sundbybergs IK Skidor 0:58:02 
23.  Marianne Larsen -71 0:58:07 
24.  Silvana Balcanovic -77 0:58:42 
25.  Åse Gustafsson -58Solvikingarna 0:58:43 
26.  Anna Hultén -66 0:59:11 
27.  Ann-Sofi Lindberg -56Huddinge Akuten 0:59:15 
28.  Camilla Wallin -73Trappsniglarna 0:59:49 
29.  Yvonne Lannernmo -55 1:00:13 
30.  Anna Björnström -65Slottsklippan 1:00:34 
31.  Lena Siklosi -72Enskilda gymn 1:00:50 
32.  Malin Gustafsson -78 1:00:57 
33.  Pia Sjöholm -70Bassiluran IK 1:01:12 
34.  Helena Whitlock -81 1:01:19 
35.  Kristina Sars -68Bolaget 1:01:23 
36.  Trine Celius -64 1:02:02 
37.  Jessica Nordlund 1:02:33 
38.  Susanne Theorell -45Nordea 1:03:47 
39.  Gun Johansson -63Cut 'n' Dried 1:04:54 
40.  Sanna Setterwall-Lund -87 1:05:31 
41.  Andrea Lindberg -81Stockholm 1:07:32 
42.  Michelle Harbottle -64 1:08:45 
43.  Julianna Tarrodi-Lindberg -56Stockholm 1:13:17 
44.  Isobel Oliver -77 1:15:15 
45.  Sandra Brunsberg -44 1:15:19 


Töfemman 5km Män

1.  Jens Lykke Mikkelsen -67Hässelby Sk 0:18:54 
2.  Stefan Hall -67Slif 0:19:05 
3.  Petter Gisslén -75 0:20:08 
4.  Stefan Nyberg -66IFK Nyland 0:20:42 
5.  Oliver Hofmann -90Enhörna IF 0:20:57 
6.  Petter Hellstrand -61 0:20:59 
7.  Mats Liljegren -76Nordstjernan 0:21:21 
8.  Björn Nordén -63Ericsson 0:21:40 
9.  Alf Klein -60SPIK 0:22:28 
10.  Hans Åke Dernbrant -53Östersund 0:23:24 
11.  Thomas Södergren -59Fredrikshof FIF 0:23:33 
12.  Björn Mattsson -40Rånäs 4H 0:23:36 
13.  Anders Jansson -67 0:23:55 
14.  Martin Larsson -71Flemingsbergs SK 0:24:26 
15.  Peter Svanborg -64Täby 0:24:40 
16.  David Gunnars -73Team Gunnars 0:25:16 
17.  Simon Klein -90Rävkullen 0:26:16 
18.  Patrik Larsson -92Örbyhus IF 0:26:31 
19.  Calle Dahlkwist -91Björklinge SOK 0:28:00 
20.  Bernt Larsson -33PAIK Öland 0:28:19 
21.  Staffan Nystrand -55Fredrikshofs FIF 0:28:56 
22.  Berndt Linder -47 0:28:59 
23.  Edward Wasilchin -71 0:29:08 
24.  jörgen brejcha -60NCM 0:29:09 
25.  Gustav Henriksson -91 0:29:16 
26.  Johannes Andersson Markkanen -89Rävkullen 0:29:21 
27.  Benny Gustafsson -55SPIK 0:30:37 
28.  Bo Karlsson -57Uppsala IF 0:30:54 
29.  Thomas Sigvardson -62JÄRLÅSA IF 0:31:04 
30.  Lennart Nilsson -37 0:31:14 
31.  Johan Gunnars -70Team Gunnars 0:34:16 
32.  Bo Järpholt -45SPIK 0:34:40 
33.  Keijo Teruonen 0:35:52 
34.  Reino Hitunen -36AXA Akelle 0:36:49 
35.  Per Lindberg -56SMC IF 0:40:01 
36.  Nils LarssonIF Linden 0:47:42 
37.  Micke Mosserud -68 0:48:06 


Töfemman 5km Kvinnor

1.  Hanna Keiser -89Enhörna IF 0:22:15 
2.  Kersti Lord -63 0:22:31 
3.  Anna ElmgrenEnhörna IF 0:22:39 
4.  Linnéa Lord -89Hammarby Friidrott 0:22:39 
5.  Johanna Lord -91Hammarby Friidrott 0:22:46 
6.  Penny Formisto -90 0:24:32 
7.  Lill Sara AgemarkÖsmo GIF 0:24:43 
8.  Ulrika Bernhardsson -73Camfil IF 0:25:19 
9.  Maria Westling -69 0:25:20 
10.  Annika Bergman 0:25:27 
11.  Pia Hanssen -61Hägersten 0:26:03 
12.  Anabel-Lise Le Roux -81 0:26:22 
13.  Anna-Lena Åkerstrand -63Vallentuna FK 0:26:23 
14.  Angelika Treiber -91Sandaklubben 0:27:10 
15.  Gunilla Gustafsson -66NORDEA 0:27:30 
16.  Tanja Jalamo -71Statens folkhälsoinstitut 0:29:03 
17.  Yvonne Levinovitz -53Fredrikshofs FIF 0:29:04 
18.  Ann-Christine Strinnlund -56 0:29:32 
19.  Maria Lindgren -72 0:30:09 
20.  Ing-Marie Hugosson -48Sollentuna 0:30:22 
21.  Jenny Strand -78 0:30:28 
22.  Marianne Olsson -63 0:31:11 
23.  Gudrun Larsson -66Örbyhus IF 0:31:33 
24.  Maria Lundbergh -68Friskis & Svettis 0:31:45 
25.  Ingela Brandt 0:31:48 
26.  Katja Grandinson -73 0:32:18 
27.  Sofie Larsson -89Örbyhus IF 0:32:19 
28.  Carina Nannis -61SEB IF 0:32:33 
29.  Mikaela Widsing 0:32:38 
30.  Eva Andréasson -60Årsta 0:32:51 
31.  christin lindqvist -62slif 0:33:20 
32.  Johanna Rönnlund -69 0:33:31 
33.  Emilia Nilsson -89Årsta 0:33:36 
34.  Kristina Blommé -63Nordea 0:34:55 
35.  Annika Wallin -64 0:35:13 
36.  helen samuelsson -65slif 0:35:13 
37.  Siw Lystedt -56Södermalm 0:43:28 
38.  Monica Löfström -59 0:48:21 


Lagtävling 4x10km

1.  SPIF Triathlon/Dalregementet               2:48:25
     David Näsvik0:40:45
     Erik Greijus0:40:52
     Anders Christensson0:41:34
     Sofia Reyier0:45:14
2.  Lag Widmark               3:29:45
     Anders Widmark0:48:05
     Elisabeth Widmark0:51:51
     Carl-Johan Widmark0:51:52
     Örjan Widmark0:57:57
3.  Trappsniglarna               3:37:03
     Andreas Ekström0:45:27
     Jan Furu0:55:04
     Catharina Andreé0:56:43
     Camilla Wallin0:59:49
4.  Sundbybergs IK Skidor               3:39:29
     Ermo Hokka0:52:59
     Hans Rosengård0:53:16
     Judith Varjasileri0:55:12
     Cecilia Rosengård0:58:02
5.  Enskilda gymn               3:42:21
     Kerstin Malm0:51:48
     Sebastian Stime0:54:19
     Jan Gullikson0:55:24
     Lena Siklosi1:00:50
6.  Nordea               3:45:53
     Lennart Wahlgren0:52:04
     Sven Norman0:54:05
     Bengt Lindgren0:55:57
     Susanne Theorell1:03:47

©Copyright FK Studenterna. Utvecklat av Cédric Schwartzler, Triciclo AB.
För synpunkter och tekniska fel, kontakta